Stoły Wielkanocne – Ispina 2017

W niedzielę 9 kwietnia 2017 roku, o godzinie 17.00, odbył się kolejny konkurs na najciekawszą prezentację Stołu Wielkanocnego, który otworzył Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk oraz Dyrektor GCKiP w Drwini z siedzibą w Grobli.

Impreza odbyła się w Domu Ludowym w Ispinii. Do konkursu przystąpiło pięć Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Drwinia. Jury w składzie: Michał Cienki – przewodniczący ( Szef Kuchni Hotelu Amarylis w Krakowie ), Grażyna Filip ( Kierownik Bocheńskiego Oddziału MODR ), Paulina Pląder ( Specjalista MODR ) miało trudne zadanie, żeby wyłonić zwycięzców, ponieważ każde z kół było znakomicie przygotowane. Stoły uginały się od różnego rodzaju potraw wielkanocnych ( żurek, pascha, święconka ), a to wszystko przyozdobione było przepięknymi dekoracjami ( palmy, koszyki ). Po burzliwych obradach przyznano następujące miejsca:
1 miejsce – KGW Ispina
2 miejsce – KGW Dziewin
3 miejsce – KGW Bieńkowice
4 miejsce – KGW Drwinia
5 miejsce – KGW Mikluszowice
Organizatorem oraz fundatorem nagród było GCKiP w Drwini z siedzibą w Grobli. Dodatkowo pierwsze trzy miejsca, otrzymało nagrody od MODR oddział w Bochni. W czasie konkursu odbywała się degustacja przygotowanych potraw.

Dodaj komentarz