juz-plywam-2016

Projekt „ Już pływam”

Gmina Drwinia pozyskała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego i sfinansowały projekt nauki pływania „Już pływam”, który rozpoczął się w kwietniu zeszłego roku szkolnego i zakładał naukę pływania dla dzieci z terenu Gminy Drwinia, klasy 6, obecnie I gimnazjum.

Dzieci skorzystały z 16 godzin nauki pływania, opieki wychowawców, wstępów na basen oraz transportu.
We wrześniu 2016 roku rozpoczął się dalszy etap projektu „Już pływam”, który również zakładał naukę pływania dla dzieci z aktualnych klas V i VI. Dzieci również korzystały z 16 godzin nauki pływania, opieki wychowawców, wstępów na basen oraz transportu.
Na zakończenie projektu, rozegrane zostały zawody pływackie o Puchar Wójta Gminy Drwinia Jana Pająka, której organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli, dla dzieci uczestniczących w projekcie, klasy V i VI osobno w konkurencjach: pływanie na czas w dużym basenie, pływanie na czas w małym basenie, zjazd na czas na zjeżdżalni oraz wyławianie krążków z dna basenu małego i dużego ( nurkowanie ).

W klasach V reprezentacja szkoły w Grobli zdobyła Puchar Wójta, jako najlepsza reprezentacja.

Pływanie na czas klasy V, duży basen:
I miejsce – Paweł Pająk z czasem 21,19 – Grobla
II miejsce – Emilia Pusz z czasem 22,32 – Drwinia
III miejsce – Aleksandra Głogowska z czasem 25,82 – Drwinia
Pływanie na czas klasy VI, mały basen:
I miejsce – Natalia Dziwiszewska z czasem 12,92 – Grobla
II miejsce – Natalia Kasperek z czasem 16,59 – Świniary
III miejsce – Natalia Zegiel z czasem 17,91 – Drwinia

W klasach VI reprezentacja szkoły w Dziewinie zdobyła Puchar Wójta, jako najlepsza reprezentacja.

Pływanie na czas klasy VI, duży basen ( kategoria chłopcy i dziewczęta osobno, ponieważ wszyscy uczestnicy startowali w dużym basenie )
Kategoria dziewcząt:
I miejsce – Małgorzata Kozak z czasem 21,92 – Dziewin
II miejsce – Monika Nawara z czasem 24,40 – Dziewin
III miejsce – Dominika Gomulec z czasem 27,24 – Dziewin
Kategoria chłopców:
I miejsce – Daniel Skóra z czasem 36,88 – Świniary
II miejsce – Krystian Kica z czasem 42,67 – Mikluszowice
III miejsce – Marcin Bieniek z czasem 1:07,00 – Świniary

Na dekoracji zawodników zaszczycił swoją obecnością sam Wójt Jan Pająk oraz Z-ca Dyrektora GCKiP w Grobli Michał Rudnik, którzy dekorowali najlepszych zawodników. Pan Wójt Jan Pająk pogratulował dzieciom wyników oraz umiejętności, jakie nabyły w trakcie realizacji projektu i obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby w kolejnych latach również mogły się uczyć pływać.

Zadaniem projektu było opanowanie przez uczestników podstawowych czynności ruchowych w środowisku wodnym, pływania elementarnego, oddychania w wodzie, orientacji pod powierzchnią wody, zapoznanie się z zasadami zachowania i bezpieczeństwa w wodzie, a następnie ćwiczenia i doskonalenie nabytych umiejętności.
Gmina Drwinia złożyła kolejne projekty, które zakładają naukę pływania oraz naukę jazdy na nartach. Jeśli Gmina pozyska środki finansowe, to od stycznia roku 2017 realizowana będzie kolejna edycja nauki jazdy na nartach, a od marca 2017 roku nauki pływania.

[WRGF id=13]

Dodaj komentarz