Zaproszenie z WUP w Krakowie

Przekazujemy zaproszenie, które otrzymaliśmy z WUP w Krakowie.

Szanowni Państwo, miło mi poinformować, iż 5 marca organizujemy kolejny webinar, tym razem wrócimy do tematu ziołolecznictwa, zielarstwa i aromaterapii. Wrbinar zaplanowany jest na 5 marca 2021 o godzinie 11.00 pod adresem https://tiny.pl/rl6pn i będzie dostępny dla członków grupy „Inspiracje dla lokalnych liderów. Małopolska”, która powstała z myślą o małopolskich sołtysach, członkach Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji pozarządowych. W programie spotkania “Nietypowo zawodowo: zielarstwo, ziołolecznictwo i aromaterapia”:

11.00 Michał Kądziołka Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie:- rozpoczęcie, powitanie uczestników,- nowe możliwości uczestnictwa w projektach KK i KKZ.11.15 Aneta Woźniak – doradca Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, oddział w Tarnowie: – kilka słów o historii zielarstwa i ziołolecznictwa,- przegląd gatunków ziół, które można uprawiać w ogrodzie i na balkonie,- zioła dziko rosnące – przegląd podstawowych gatunków,- zasady zbioru, suszenia, przechowywania ziół,- podstawy prawne pozyskiwania ziół ze stanu naturalnego – ważne przy gatunkach chronionych,- zastosowanie ziół – kilka przykładów na proste mieszanki do zrobienia w domu.

12.30 Agnieszka Gruszka – dietetyk, fitoterapełta oraz Katarzyna Rudek – pasjonat aromaterapii:- co to jest aromaterapia,- co to jest olejek eteryczny,- dlaczego jakość olejków eterycznych jest ważna,- bezpieczeństwo używania olejków eterycznych,- sposoby używania olejków eterycznych,- 10 olejków eterycznych które warto mieć w swojej apteczce domowej.

13.15 Odpowiedzi na pytania do prelegentów