Dożynki gminne w Trawnikach – fotorelacja

Rozpoczynamy relację z gminnych dożynek w Trawnikach. 🙂

Najmniejsza wieś w Małopolsce – Trawniki właśnie – zaprosiła całą gminę i wszystkich chętnych do siebie. I przygotowali wspaniałe dożynki!! Pogoda nie przeszkadzała, jak komuś było za gorąco to można było się schłodzić w kurtynie wodnej rozstawionej przez strażaków z Nowego Brzeska. Ale po kolei:

Gospodarzem dożynek był Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk wspólnie ze Starostami Dożynek którymi byli Alicja Batys i Bogusław Pająk. Wśród uczestników byli Adam Korta – Starosta Bocheński wraz z Wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem, Przewodniczący Rady Gminy Roman Gołębiowski i Sekretarz Gminy Leszek Zabiegała. W naszym Święcie Plonów uczestniczyli radni i sołtysi z terenu gminy, były wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich. Mszę Świętą odprawił ks. Antoni Zoń z Grobli wraz z rodakiem ks. Krzysztofem Jabłońskim. Odwiedzili nas także księża z Mikluszowic – A. Dejnak i z Drwini – M. Gródek.

Przybyli także parlamentarzyści – Pani Poseł Józefa Szczurek Żelazko i Poseł Stanisław Bukowiec.

Odbył się oczywiście konkurs na najpiękniejszy wieniec i wyniki są następujące:

1️⃣ miejsce – KGW Ispina

2️⃣ miejsce – KGW Niedary

3️⃣ miejsce – KGW Wola Drwińska

Organizator dożynek czyli Dyrektor GCKiP Radosław Brydniak bardzo serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom Trawnik pod przewodnictwem sołtyski Heleny Kędziory za ogromne zaangażowanie w przygotowanie dożynek i wspaniałą współpracę. Dziękujemy wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich za wspaniałe i pyszne stoły, które uginały się pod wiejskimi smakołykami – KGW jak zawsze niezawodne! Koło Pszczelarzy Drwinia też zawsze jest z nami. Podziękowania ślemy także strażakom z Ochotnicza Straż Pożarna w Grobli, Osp Ispina i OSP Nowe Brzesko. Dziękujemy woźnicom, którzy przybyli bryczkami zaprzężonymi we wspaniałe konie oraz wszystkim których może tutaj nie wymieniamy ale przyczynili się do wspaniałego i perfekcyjnego przebiegu imprezy. Maciek Miecznikowski także chwalił dożynki, i to nie raz 👍😀.

Brawo Trawniki – małe jest piękne!!! I daje radę dużym imprezom😀😀👍

Wszystkie zdjęcia z dożynek które opublikujemy znajdziecie w jednym miejscu czyli w naszym dożynkowym albumie: https://www.facebook.com/media/set?vanity=gckip…

Fotorelację z wydarzenia przygotował KlasaFoto