
W sobotę Mikluszowice uroczyście obchodziły swoje 700-lecie. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło w naszej pięknej wsi liczną grupę gości.
Do Mikluszowic przyjechali między innymi:

Przewodnicząca Rady Gminy Monika Rzucidło, która jako mieszkanka Mikluszowic brała udział w przygotowaniu rocznicy

Dyrektorzy szkoły w Mikluszowicach, obecni i poprzedni

Radni, sołtysi, strażacy i oczywiście licznie zgromadzeni Mieszkańcy Mikluszowic.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej odprawionej przez proboszcza parafii Mikluszowice Adama Dynaka, następne odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej wmurowanej na budynku Domu Ludowego. Otwarto także izbę Pamięci ulokowaną w tymże budynku. Kolejnym punktem były występy artystyczne, które odbyły się na stadionie piłkarskim klubu „Promień Mikluszowice, gdzie wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mikluszowicach oraz zespół wokalno – instrumentalny Triada.

Organizatorami wydarzenia byli:

Gmina Drwinia

GCKiP Drwinia

Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich z Mikluszowic

Dyrektor GCKiP
Radosław Brydniak szczególnie dziękuje za zaangażowanie strażakom z Mikluszowic.
