Stoły Wielkanocne 2018

STOŁY WIELKANOCNE W GMINIE DRWINIA

W ubiegłą sobotę 24.03.2018r. w Domu Ludowym w Mikluszowicach odbył się kolejny Konkurs na Najpiękniejszą Prezentację Stołu Wielkanocnego. W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział siedem Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Wszyscy zgromadzeni goście mogli delektować się świątecznymi pokarmami i ciastami, od których uginały się stoły, a zapach kusił wszystkich przybyłych do skosztowania.

Jury w składzie: P. Michał Cienki – zawodowy kucharz, cukiernik, wykładowca w szkole gastronomicznej, Anna Kądzielawa – kierownik ARiMR oddział w Bochni, Paulina Pląder – doradca ODRO Bochnia, P. Teresa Sznajder – Prezes EO. CENOMA w Szczurowej, postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – KGW Dziewin

II miejsce – KGW Bieńkowice

III miejsce – KGW Mikluszowice

Wyróżnienia:

KGW Drwinia, KGW Świniary oraz dwa równorzędne wyróżnienia KGW Wola Drwińska i KGW Wyżyce.

Organizatorem Konkursu było GCKiP w Drwini z siedzibą w Grobli, Gmina Drwinia oraz Nadwiślańska Grupa Działania EO. CENOMA.

Nagrody wręczył Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk, który serdecznie podziękował wszystkim za wkład pracy, włożony w przygotowanie Stołów Wielkanocnych oraz złożył życzenia świąteczne.